Звоните Пн-Пт с 9 до 19
+38 (044) 237-59-59
+38 (067) 443-58-63
+38 (067) 329-90-03
advocata@gmail.com
advocata@lawukraine.com.ua 


Смотреть карту

Оставить заявку или задать
вопрос Вы можете заполнив
форму:

Задать вопрос
Kонтактное лицо*:
Телефон*:
E-mail:
Сообщение*:
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.
* помечены обязательные поля

Мы обязательно с Вами
свяжемся!


 

Що таке автоекспертиза

Що таке автоекспертиза.
Хочете дізнатися більше про автоекспертизу?

Автоекспертиза (авто-товарознавчої дослідження) оцінює стан автомобіля і його технічні характеристики.

Автоекспертиза необхідна в двох випадках: або для незалежної оцінки автомобіля, або для оцінки пошкоджень автомобіля після ДТП.

Чому саме НЕЗАЛЕЖНА оцінка автомобіля?

У більшості випадків, для оцінки автомобіля після ДТП (аварії), страхова компанія направляє Вас в оціночні фірми, з якими вона співпрацює на договірній основі. Але така компанія не може вважатися незалежною. Проводячи оцінку після ДТП у такої «незалежної» оціночної фірмі, Ви автоматично потрапляєте в абсурдну ситуацію: боржник (СК) визначає величину свого ж боргу. З наслідками такої оцінки зіткнулися за останні роки майже всі автовласники автомобілів, які потрапляли в аварію (ДТП).

Найчастіше незалежна автоекспертиза проводиться у разі заподіяння шкоди транспортному засобу:

 • У результаті ДТП. Найпоширеніший випадок;
 • В результаті стихійного лиха;
 • У результаті хуліганських дій сторонніх осіб;

Крім того, незалежну автоекспертизу необхідно проводити у разі оскарження результатів оцінки страхової компанії. Робити це може як винуватець ДТП, так і потерпілий. Найчастіше експерти страхової компанії занижують вартість отриманого збитку, оскільки не секрет, що на сьогоднішній день Україна є збитковою галуззю в сфері автострахування. На сьогоднішній день все більше і більше страхових компаній відмовляються від співпраці з «місцевими» експертами в регіонах, всі розрахунки по збитку здійснюються експертами в «головних» офісах м. Києва, м. Дніпропетровська і т.д. Як думаєте чому так відбувається? Адже в кінцевому підсумку страховики перейшли на таку експертизу вже точно не для того, щоб виплатити своїм клієнтам більше, ніж виплачували раніше. Страхові компанії прагнуть заощаджувати, занижувати, більше ремонтувати, а не міняти повністю деталі. Тому все частіше виникає необхідність в незалежній автоекспертизі, до того ж потерпілий не зобов'язаний надавати пошкоджений автомобіль до страхової компанії для визначення збитків, а може сам організовувати незалежну автоекспертизу після аварії так як не пов’язаний з страховиком будь-якими договірними зобов’язаннями.

Оцінка вартості збитку транспортного засобу проводиться у такому порядку:

 • Укладання договору про проведення автоекспертизи;
 • Встановлення точної дати і місця проведення огляду транспортного засобу;
 • Складання та відправка спеціальної телеграми-запрошення. На огляд транспортного засобу запрошуються учасники ДТП і страхова компанія. Телеграма повинна бути відправлена не пізніше, ніж за 3 робочих дні (якщо адресати з того ж регіону) і 5 календарних днів (якщо адресати з іншого регіону) до дати проведення автоекспертизи;
 • Проведення автоекспертизи;
 • Складання акту огляду транспортного засобу. До акта повинні додаватися фотографії пошкоджень. Обов'язкова вимога - на кожній фотографії повинен бути присутнім державний реєстраційний номер транспортного засобу;
 • Проведення розрахунків за визначенням вартості отриманого збитку. Всі розрахунки повинні бути проведені за три робочих дні. Результати розрахунків заносяться до звіту;
 • Отримання замовником звіту за фактом оплати автоекспертизи;
 • Складання акту здачі-отримання послуг автоекспертизи.

Процес автоекспертизи можна розділити на два етапи. На першому здійснюється безпосередньо огляд і фотофіксація технічних пошкоджень транспортного засобу, на другому - оцінка збитку, отриманого транспортним засобом.

Всі результати вносяться у звіт, який віддається на руки клієнту. Звіт, поряд з іншими документами, повинен бути представлений страховій компанії. Зі свого боку, страхова компанія повинна оплатити ремонт транспортного засобу в обсязі, затвердженому авто експертизою (авто-товарознавчим дослідженням). Оплачується також витрати клієнта на проведення автоекспертизи та інші супутні витрати (евакуатор, телеграми).

Яких-небудь умов, за якими оплачена потерпілою особою вартість послуг автоекспертизи не включається до складу збитків, що підлягають відшкодуванню, у чинному законодавстві України немає.

Оцінка автомобіля необхідна не тільки після ДТП, але і в інших випадках:

 • Страхування транспортного засобу;
 • Укладення угод купівлі-продажу;
 • Розділ майна;
 • Списання з балансу підприємства;
 • Оформлення спадщини;
 • Викрадення ТЗ;
 • З'ясування заставної вартості транспортного засобу при оформленні кредиту.

У всіх ситуаціях найважливішими чинниками оцінки транспортного засобу є професіоналізм і незалежність експертів-оцінювачів юридичного бюро "Допомога".

<< Назад

сайт создан компанией сайт разработан компанией Эффект