Звоните Пн-Пт с 9 до 19
+38 (044) 237-59-59
+38 (067) 443-58-63
+38 (067) 329-90-03
advocata@gmail.com
advocata@lawukraine.com.ua 


Дивитись карту

 Оставить заявку или задать
  вопрос Вы можете заполнив
    форму:

Задать вопрос
Kонтактное лицо*:
Телефон*:
E-mail:
Сообщение*:
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.
* помечены обязательные поля

      Мы обязательно с Вами
       свяжемся!


 

Інформація для водіїв

Як себе вести, якщо Ви потрапили в ДТП?

Як себе вести, якщо Ви потрапили в ДТП?Застрахувати себе від попадання в аварію не можна. А ось грамотна поведінка разом із знанням правил дорожнього руху і деяких юридичних норм допоможуть добитися компенсації збитку, а також уникнути несправедливого звинувачення і, як наслідок, штрафу і навіть кримінальної відповідальності.

Миготіння аварійної сигналізації, пробка намагаються об'їхати затор машин, водії потерпілих авто, нервово натискали на кнопки стільникових телефонів, - ось класична картина ДТП.

Потрапивши в аварію, більшість водіїв втрачають самовладання. Тарас, власник Skoda Fabia, згадує, що, вперше потрапивши в ДТП, найбільше хотів одного - висловити водієві, який "вдарив" його новий автомобіль, все, що про нього думає. Після зіткнення учасники аварії стали з'ясовувати стосунки, в результаті чого і без того складна обстановка ще більше загострилася.

Спокій, тільки спокій!

У сформованих обставинах головне, чого не варто робити, - це панікувати. Треба діяти по строго заданому алгоритму. У першу чергу необхідно включити аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки. Після чого водії зобов'язані передзвонити в дорожньо-патрульну службу (з мобільного - 102) і викликати її до місця події, а також зв'язатися зі страховими компаніями, щоб вони зафіксували страховий випадок і після у них можна було б одержати виплати по страховці. Якщо є необхідність, потрібно подзвонити в службу швидкої допомоги (з мобільного - 103). Важливо пам'ятати, що до приїзду співробітників ДАІ не можна переміщати машину і предмети, які мають відношення до аварії, оскільки такі речові докази допоможуть максимально точно відновити картину події і, відповідно, визначити винних.

До появи дорожньо-патрульної служби місце події покидати не можна. Інакше в кращому разі доведеться заплатити 170 грн. штрафу, а в гіршому - на три роки позбавитися водійських прав. Роз'їжджатися після ДТП можна тільки в тому випадку, якщо немає потерпілих, у тому числі - третіх осіб, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися. При цьому водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин події) повинні прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему ДТП і підписавши її.

Дуже важливо відразу приблизно оцінити збиток, нанесений машинам, і якщо він великий, не йти на поводу у винуватця і не погоджуватися на пропозицію домовитися на місці без реєстрації ДТП. Так можна позбавити себе всіх доказів власної невинності.

Наприклад, коли Лариса, співробітниця одного з київських ресторанів, потрапила в ДТП, винуватець "торжества" запропонував їй компенсувати всі витрати на місці і роз'їхатися. Постраждала взяла гроші, в той же день відвезла машину на сервіс і залишила її на ремонт. Яке ж було її здивування, коли через деякий час вона виявила у своїй поштовій скриньці повістку з викликом до суду, в якій було сказано, що вона порушила Правила дорожнього руху і після зіткнення зникла з місця ДТП. Пізніше з'ясувалося, що після того, як Лариса виїхала на своєму Volvo, водій другого автомобіля викликав ДАІ і заявив: його машину "стукнули" і винуватець зник з місця аварії. Найнеприємніше, що він вказав номер Ларісіного авто.

Свою правоту в суді потерпіла зуміла довести лише завдяки тому, що сфотографувала аварію на мобільний телефон - щоб показати чоловікові. Ларисі вдалося довести, що вона не зникла, а вийшла обговорити ситуацію, що склалася, і що порушила правила не вона, а заявник.

З іншого боку, якщо машини не дуже постраждали від зіткнення (як завжди і буває на швидкості 10-30 км / год, з якою звичайно повзуть машини в пробках), а франшиза по страховці досить велика, то на пропозицію "мирно роз'їхатися" можна і погодитися. Адже, не прийнявши цю пропозицію, можна взагалі лагодитися "за свої" - якщо франшиза виявиться більше суми нанесеного збитку.

Коли ж обидва водії жадають справедливості і викликають ДПС, необхідно забезпечити себе свідками, особливо у випадках проїзду перехресть на "не зовсім ті" сигнали світлофора. У таких ситуаціях підтвердити правоту можуть лише сторонні особи, які бачили аварію. Причому в їх якості можуть виступати не тільки пішоходи-очевидці і пасажири, а й інші водії, що бачили подію. Тому варто відразу записати адреси і телефони очевидців або номери машин, по яких згодом можна буде розшукати власників. Щоправда, працівники ДПС не дуже люблять опитувати свідків, оскільки вважають, що більшість з них-зацікавлені особи, а тому перевірити, хто дійсно був на місці в момент аварії, а хто - ні, дуже важко.

А ось і ДАІ

Чекати представників правоохоронних органів можна довго. Як розповів Сергій, журналіст одного із столичних телеканалів, його автомобіль потрапив у ДТП в 7:00 вечора, але співробітники ДАІ приїхали тільки до півночі. Таку затримку вони пояснили великою кількістю аварій. У середньому чекати правоохоронців доводиться дві-три години. При цьому важливо зберегти самовладання, щоб, коли патрульна служба все-таки з'явиться, стримано і спокійно пояснити її представникам, що саме відбулося.

Емоційне пояснення міліціонерам звичайно не подобається. Найчастіше тому, хто веде себе імпульсивно, якраз і приписують вину. Директор з розвитку одного зі столичних автосалонів Юрій Коломієць кілька місяців тому потрапив у ДТП. Другий учасник аварії замість того, щоб спокійно пояснити свою позицію, весь час намагався підвищити голос на інспектора і довести свою невинність. Тим самим він викликав негативне ставлення до себе, і йому записали більшу кількість порушень, ніж Юрію. Хоча вина, за великим рахунком, була обопільною.

Як правило, співробітники ДПС починають свою роботу з складання схеми події. При цьому важливо, щоб після зіткнення всі сліди пошкодження автомобілів і "речдоки" були збережені на місці події. Крім того, необхідно проконтролювати, щоб їх внесли в описову частину схеми ДТП. Повноту опису схеми ДТП слід приділити особливу увагу, так як саме на цей документ спиратимуться працівники ДПС і експерти-автотехніки, складаючи протокол і ухвалюючи рішення про винність водія в те, що сталося.

Пояснення учасникам і свідкам потрібно викладати дуже докладно, окремо зупиняючись на обставинах, що передують події. Якщо є підстави вважати, що однією з причин ДТП були несприятливі дорожні умови (замерзла калюжа, прихований чагарниками дорожній знак) або дефекти дорожнього покриття (яма, відкритий люк), необхідно вимагати, щоб був складений акт огляду дорожніх умов. Це дасть можливість висунути претензії до дорожніх служб і уникнути несправедливого звинувачення.

Дуже часто співробітники страхової компанії відразу виїжджають до місця аварії і проводять свої виміри. У цьому випадку необхідно переконатися, що оцінки у всіх експертів збігаються. Про те, як спілкуватися зі страховиками, див. стор 21.

Підстава!

Дуже часто на дорогах виникають спеціально підготовлені аварійні ситуації - професіонали автомобільних "підстав" хочуть вирішити питання на місці і заробити від $ 200 до $ 2000. Вони звинувачують другого учасника ДТП і вимагають негайної компенсації. У таких ситуаціях необхідно не реагувати на загрози і відразу викликати представників ДПС і страхового агента. Тоді майстри дорожніх махінацій звичайно говорять, що у них претензій вже немає, і поспішають ретируватися.

Найголовніший документ

Найважливіший документ при ДТП - протокол. До його укладання необхідно підійти дуже відповідально, тому що від того, наскільки коректно він складений, залежить майбутнє рішення суду і можливість стягнення збитків. У протоколі зазвичай вказують: дату і місце складання, ПІБ того, хто його складав, відомості про учасників ДТП, суть правопорушення, прізвища та адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, а також пояснення порушника. У разі нанесення матеріального збитку - пошкодження автомобілів, його також потрібно зафіксувати в протоколі. Незважаючи на те, що протокол - це основний документ, яким керується суд, ухвалюючи рішення про наявність / відсутність в діях водія порушення правил дорожнього руху, він частіше за все є констатацією суб'єктивної думки працівника ДАІ. Тому якщо водій не згоден з висновками, зафіксованими в протоколі, і впевнений у своїй правоті, він має повне право відмовитися від підписання протоколу. Втім, краще не відмовлятися, а в графі для пояснень викласти свою точку зору.

За підсумками спілкування з інспектором необхідно одержати копію протоколу розбору аварії - для надання її в страхову компанію. З місця події краще виїжджати після від'їзду міліції.

Іноді співробітники ДАІ можуть ставити за провину учасникам ДТП алкогольне сп'яніння. Але контроль тверезості повинен проводитися тільки в медичній установі, а протокол медичного огляду - оформлятися лікарем там же в лікарні і підписуватися водієм. Дуже важливо знати: коли в результаті ДТП є жертви, навіть якщо інспектори не вимагають пройти алкогольну експертизу, необхідно зробити це самостійно, щоб убезпечити себе від можливих звинувачень.

Що пишуть в протоколі

Протокол заповнюється з двох сторін. Зворотній бік аркуша, на яку водій може не звернути уваги, дуже важлива. Вона повинна містити власноручно записаний водієм аналіз того, що сталося і визнання (або невизнання) ним своєї провини. Може трапитися, що водій, не знаючи про важливість заповнення іншої сторони листа, ознайомився тільки з частиною документа і підписав тільки її. Це дає можливість додати з іншого боку будь-які неіснуючі визнання і значно погіршити положення підписала протокол.

Протокол підписується працівником міліції і особою, яка вчинила правопорушення. При наявності свідків і потерпілих протокол повинен бути підписаний і ними. Юрист Дмитро Василенко відзначає, що протокол може бути підписаний водієм послідовно двічі. У перший раз - для підтвердження ознайомлення його зі ст. 63 Конституції України (право не свідчити проти самого себе) і ст. 268 КпАП. "Якщо вас не ознайомили з вказаними правами, що часто відбувається на практиці, потрібно відзначити це в графі" По суті порушення пояснюю ", яка заповнюється водієм. У другій раз водій ставить свій підпис поряд з підписом працівника ДАІ, що склав протокол ", - пояснює Дмитро Василенко.

Водій має право відмовитися від підписання протоколу, письмово викласти мотиви своєї відмови. У цьому випадку в документі робиться відповідний запис. Втім, краще не відмовлятися від підписання протоколу, а в графі для пояснень викласти свою точку зору. Якщо аргументи водія не вміщаються у відведену для цього графу, він може продовжити на окремому бланку "Пояснення", який буде додано до протоколу. Співробітник ДАІ не "втратить" його, так як у протоколі робиться відмітка про додаток до нього даного бланка. Якщо водію важко чітко і послідовно викласти свої пояснення відразу на місці ДТП, він може в графі для пояснень зробити такий запис: "З обставинами, викладеними в протоколі, не згоден, свої пояснення представлю пізніше окремо". У цьому випадку буде можливість більш аргументовано і грамотно викласти суть того, що сталося.

ОТЖЕ:

Потрапивши в ДТП, важливо зберігати холоднокровність. Насамперед треба викликати міліцію, страховиків і, якщо необхідно, швидку допомогу. Потім - записати координати свідків, сфотографувати місце аварії (хоча б на камерафон) і чекати співробітників ДАІ. Розмовляти з ними слід спокійно, незаповнений протокол або інші "порожні" документи ні в якому разі не підписувати.

<< Назад

сайт створено компанією сайт разработан компанией Эффект