Звоните Пн-Пт с 9 до 19
+38 (044) 237-59-59
+38 (067) 443-58-63
+38 (067) 329-90-03
advocata@gmail.com
advocata@lawukraine.com.ua 


Дивитись карту

 Оставить заявку или задать
  вопрос Вы можете заполнив
    форму:

Задать вопрос
Kонтактное лицо*:
Телефон*:
E-mail:
Сообщение*:
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.
* помечены обязательные поля

      Мы обязательно с Вами
       свяжемся!


 

Так чи можно дії ДАІ на відео...

Водії, які здійснюють відеозйомку роботи інспекторів ДАІ без їх згоди, можуть бути покарані штрафом і потрапити під адмінарешт на 15 діб

З 2010 року в ДАІ не бачили підстав для перешкоджання водіям здійснювати фото-і відеофіксацію складання інспектором протоколу про порушення правил дорожнього руху. Як заявляв раніше заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України Володимир Резніков, "коли деякі водії знімають на фото або телефон, на сьогоднішній день я не бачу підстав, що ця особа здійснює це незаконно".

Ми публікували дані з джерела «Кореспондент» з посиланням на думку Володимира Резнікова, який стверджував, що «законних підстав припинити зйомку у ДАІ немає, якщо це не стосується затримання правопорушника і може заважати виконанню службових обов'язків співробітнику ДАІ». При цьому Резніков також зазначав, що подібного роду візуальна інформація час від часу з'являється в мережі інтернет, аналізується керівництвом ДАІ і певною мірою допомагає усувати недоліки в роботі інспекторів ДАІ, тобто є позитивним фактором що впливає на забезпечення прозорості роботи ДАІ, усунення можливості корупційних дій.

Право водія фіксувати дії співробітників ДАІ підтверджується також листом від 14 квітня 2011 року за підписом першого заступника голови департаменту ДАІ Анатолія Павловського і аналогічним листом Міністерства юстиції України від 8 червня 2011 року.

Що ж змінилося за цей час в законодавстві України? У пошуках відповіді на це питання можемо з точністю стверджувати, що зовсім не одного законодавчого акту про заборону відеозйомки водіями дій працівників ДАІ в Україну прийняте не було.

Разом з тим, сьогодні за зйомку на фото або відео дій інспектора ДАІ можна бути оштрафованим на 136-255 грн або потрапити під адміністративний арешт на 15 діб, а то й отримати два місяці виправних робіт за статтею за опір працівнику міліції. Про це сказано в листі все того ж заступника начальника управління Державної автомобільної інспекції (УДАІ) Володимира Рєзнікова, яке з'явилося вчора в Інтернеті (за даними «Сегодня»).

В даному листі зазначається, що «згідно ст. 307 Цивільного кодексу ("захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле-та відеозйомок"), людина має право заборонити знімати його на відеокамеру". "У разі невиконання громадянами таких законних вимог співробітника міліції статтею 185 кодексу про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, громадських робіт або адміністративного арешту до 15 діб ", - стверджує В. Резніков. За яким же причин у одного і того ж посадової особи за такий короткий проміжок часу так змінилася думка з позитивного впливу на негативне? Куди ж поділася подяку про допомогу по усуненню недоліків в роботі інспекторів ДАІ?

Слід зазначити, що лист заступника начальника УДАІ не є нормативним актом, не має загальнообов'язкової юридичної сили, оскільки не зареєстровано в Міністерстві юстиції. Діяльність працівника міліції регулюється законом України «Про міліцію», відповідно до якого останній при виконанні своїх службових обов'язків має ряд повноважень. Простий громадянин України (фізична особа, про яку йде мова в вищевказаному листі), на відміну від співробітника міліції, може вимагати припинити зйомку, однак за «порушення» його прав водієм і продовження зйомки без його згоди працівник міліції може захистити свої права лише як фізична особа відповідно до чинного законодавства в судовому порядку, якщо доведе, що така зйомка порушила його права як фізособи і мала для нього певні негативні наслідки. Притягти ж водія з посиланням на ст. 185 КУпАП до адміністративної відповідальності за таку відеозйомку працівник ДАІ-фізична особа може лише в тому випадку, якщо зйомка прямо перешкоджає виконанню посадових обов'язків співробітника Державтоінспекції ", про що, до речі, говорив В. Резніков в 2010 році. В іншому випадку «фізична особа» складаючи протокол про адміністративне правопорушення вчинить зловживання своїм службовим становищем, за що для нього передбачена вже інша відповідальність.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про міліцію", діяльність правоохоронних органів є гласною і ніяких заборон на оприлюднення інформації про неї не передбачено, тому, як зазначалося вище, жодні листи, телеграми або записки заступників начальника або начальника УДАІ не є нормативним актом, не мають загальнообов'язкової юридичної сили, і знову ж законних підстав припинити зйомку у ДАІ немає.

На думку директора департаменту зі зв'язків з громадськістю МВС Володимира Поліщука, істина посередині: «знімати можна, але тільки для того, щоб задокументувати неправильні (незаконні) дії інспектора для подальшої передачі відео в МВС або прокуратуру. А ось вивішувати відеоролики з даішниками в Інтернет - це незаконно». Можна погодиться, проте відносно відеороликів в інтернеті відповідь незрозуміла. Ми всі пам'ятаємо доблесного працівника ДАІ, який за «телячу мову» був звільнений з займаної посади завдяки відеозйомці його славної діяльності. Як мовиться, дотримуйся закону, будь грамотний в спілкуванні з громадянами і не будеш притягнутий до відповідальності і не потрапиш в інтернет! Хіба це не стимул у піднятті рівня професіоналізму працівників?

Підводячи підсумок даної наболілої проблеми можна сказати - знімати можна і потрібно, а складені протоколи та винесені на їх підставі постанови оскаржувати в суді. Виникають питання: Хто ж веде боротьбу з корупцією і дотримання професіоналізму в органах ДАІ - вищі органи внутрішніх справ або самі громадяни України, хоч якось намагаються боротися зі свавіллям працівників ДАІ на дорозі? Хто кому допомагає і прислухається? Судячи з останніх подій, в УДАІ намагаються таку боротьбу, а також підняття рівня працівників ДАІ звести нанівець.

Лист
Департаменту державної
автомобільної інспекції
від 14.04.2011
Лист
Міністерства внутрішніх
справ України
управління державної
автомобільної інспекції
від 20.07.2012

<< Назад

сайт створено компанією сайт разработан компанией Эффект