Звоните Пн-Пт с 9 до 19
+38 (044) 237-59-59
+38 (067) 443-58-63
+38 (067) 329-90-03
advocata@gmail.com
advocata@lawukraine.com.ua 


Дивитись карту

 Оставить заявку или задать
  вопрос Вы можете заполнив
    форму:

Задать вопрос
Kонтактное лицо*:
Телефон*:
E-mail:
Сообщение*:
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.
* помечены обязательные поля

      Мы обязательно с Вами
       свяжемся!


 

Конференція в Києві

Конференція, що зібрала в Києві фахівців міжнародного арбітражу Європи та Азії

Конференція, що зібрала в Києві фахівців міжнародного арбітражу Європи та Азії 24 травня 2012 в конференц-залі Торгово-промислової палати України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний комерційний арбітраж в Україні та світі: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 20-річчю Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України. Організатор конференції - МКАС при ТПП України.

Ювілейна конференція зібрала близько 190 учасників з 21 країни світу, а саме: з Австрії, Азербайджану, Вірменії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Казахстану, Латвії, Молдови, Нідерландів, Польщі, Російської Федерації, Сербії, Словаччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, Естонії та Україні.

У роботі конференції взяли участь представники зарубіжних арбітражних інститутів - Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торговій палаті, Міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії, Центру арбітражу та медіації Республіки Азербайджан, Постійно діючого арбітражного суду при ТПП Вірменії, Бельгійського центру медіації та арбітражу (CEPANI / CEPINA ), Арбітражного суду при ТПП Болгарії, Королівського інституту арбітрів (м. Лондон), Казахстанського міжнародного арбітражу, Третейського суду при ТПП Латвії, МКАС при ТПП Республіки Молдови, Арбітражного суду при Торговій палаті Польщі, Арбітражного суду при Промисловій палаті м. Новий Томишль ( Польща), МКАС і МАК при ТПП Російської Федерації, зовнішньоторговельний арбітраж при Господарській палаті Сербії, Арбітражного суду при Торговельній палаті Чеської Республіки та Аграрній палаті Чеської Республіки, Арбітражного суду при ТПП Словаччини, Арбітражного Інституту Стокгольмської торговельної палати, Арбітражного суду при ТПП Естонії, а також арбітри МКАС і МАК при ТПП України, провідні вчені України та інших країн, представники судової влади України (судді Верховного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України), адвокати та юристи. Особливо слід відзначити участь в конференції керівників 14 арбітражних інститутів Європи та Азії.

Конференція фахівців міжнародного арбітражу Європи та Азії На початку конференції її учасникам був продемонстрований документальний фільм, знятий силами Торгово-промислової палати України та МКАС, про організатора міжнародного комерційного арбітражу в Україні академіка Побірченко Ігоря Гавриловича, беззмінного керівника МКАС і МАК при ТПП України протягом 18 років, який пішов з життя в квітні цього року.

Відкриваючи конференцію, з коротким вступним словом виступив голова МКАС і МАК при ТПП України Селівон М.Ф., а потім з вітальним словом до учасників конференції звернулися Президент Торгово-промислової палати України Скрипченко С.П., народний депутат Україна Колесніченко В.В. , перший заступник Міністра юстиції України Ємельянова І.І., віце-президент ТПП Російської Федерації Чубаров В.В., Президент Міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії Антон Байєр, заступник голови Спілки юристів України Квасневський О.С.

У роботі чотирьох сесій конференції взяли участь 28 доповідачів і модераторів - представники провідних арбітражних інститутів світу, вчені, судді, відомі адвокати з України та зарубіжних країн (Азербайджану, Великобританії, Казахстану, Польщі, Російської Федерації, Сербії, Фінляндії, Франції, Швеції).

На конференції були розглянуті актуальні питання подальшого розвитку міжнародного комерційного арбітражу, як в Україні, так і в світі, вдосконалення арбітражних процедур та їх правового регулювання, забезпечення незалежності та неупередженості арбітрів, взаємодії державних судів і арбітражних інститутів.

На першій сесії конференції з доповіддю про історію створення МКАС і МАК при ТПП України, досягнення за 20 років функціонування арбітражних інститутів, перспективи розвитку арбітражу в Україну і уроки, які необхідно отримати з цього періоду, виступив голова МКАС і МАК Україна Селівон М.Ф.

арбітрабільность суперечокНа цій сесії велику увагу було приділено також такому важливому для міжнародного арбітражу поняттю як арбітрабільность суперечок. Голова МКАС при ТПП Російської Федерації Костін А.А. в своїй доповіді розповів, які проблеми виникають з арбітрабільністю окремих категорій спорів в Російській Федерації і про успіхи в цій сфері, а Леена Лехтінен, професор з Фінляндії, у своєму виступі підтвердила, що питання арбітрабільності спорів актуальний і в інших країнах Європи теж.

Велику полеміку в залі викликала доповідь заступника голови МКАС при ТПП України Винокурової Л.Ф., присвячений деяким аспектам застосування Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», тому що порушена доповідачем проблематика виявилася дуже актуальною і злободенною для українських учасників конференції.

У своїй доповіді професор Вілкова Н.Г. (Російська Федерація) звернула увагу учасників конференції на можливість застосування в своїй практиці цілого ряду рекомендаційних актів міжнародних організацій, зокрема, Керівництва по складанню арбітражної угоди 2010 року, Рекомендацій про встановлення змісту застосовного права в міжнародному комерційному арбітражі 2008 року, Правил дослідження доказів міжнародним арбітражем 2010 року.

Цікавими з точки зору погляду адвокатів на міжнародний арбітраж були доповіді Юлії Черних (Міжнародна юридична група «Arbitrade») і Маркіяна Мальського (Адвокатське об'єднання «Arzinger»).

Конференція, що зібрала в Києві фахівців міжнародного арбітражу Європи та Азії Друга сесія конференції була присвячена питанням взаємодії державних судів і міжнародного арбітражу і була особливо цікава тим, що в ній взяли участь як арбітри МКАС при ТПП України (Крупчан О.Д., Притика Ю.Д., Кай Хобер (Швеція), Махмудова Алида (Азербайджан), Захарченко Т.Г.), так і представники судової влади Україна - судді Верховного Суду України (Гуменюк В.І.) та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (Євтушенко О.І., Макарчук М. А.). На цій сесії обговорювалися проблеми заперечування, визнання і виконання арбітражних рішень, судова практика з розгляду цих питань, а також проблема застосування забезпечувальних заходів у міжнародному арбітражі. Порушена доповідачами проблематика викликала жвавий інтерес у слухачів і активне обговорення в залі, і показала, що в цій сфері в Україні є ще невирішені питання, які необхідно вирішувати як на рівні судових органів, так і на загальнодержавному рівні. Зокрема, було висловлено думку про необхідність передачі в компетенцію апеляційних судів питань оскарження і примусового виконання арбітражних рішень.

Третя сесія була цікава насамперед тим, що доповідачами на ній виступили представники різних арбітражних інститутів - радник Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торгової палати Галина Жукова, генеральний секретар Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма Аннет Магнуссон, арбітри МКАС при ТПП Російської Федерації Лебедєв С.Н. і Комаров А.С., феллоу-член Королівського інституту арбітрів Пер Рунеланд, арбітр МКАС при ТПП України Луць В.В., а модератором сесії був представник зовнішньоторговельного арбітражу при Господарської палати Сербії Олександр Чирич. Виступаючі поділилися з аудиторією проблемами і тенденціями розвитку представляються ними арбітражних інститутів, а також були порушені питання застосовного права в міжнародному арбітражі.

Остання - четверта сесія конференції - була присвячена арбітрам як основі будь-якого арбітражу, зростаючим вимогам до незалежності та неупередженості арбітрів, до рівня їх професіоналізму та кваліфікації, відносинам арбітрів з арбітражними інститутами. Успіх сесії був обумовлений не тільки темою і доповідачами, а й її модератором - загальновизнаним авторитетом в галузі цивільного права та арбітражу, Заслуженою діячкою науки Російської Федерації професором Абовою Т.Є.

З цікавими доповідями по темі сесії виступили віце-президент Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торгової палати Хвалі В.В., арбітр МКАС при ТПП України Крупчан О.Д., академік НАПрН Кузнецова Н.С., голова Арбітражного суду при Промисловій палаті м. Новий Томишль, адвокат зі Швеції Крістер Содерлунд. Арбітр МКАС при ТПП України Сліпачук Т.В. в своїй доповіді торкнулася цікавої теми - як боротися з процесуальними диверсіями з боку юридичних представників сторін, закликавши аудиторію, серед якої було багато представників українських адвокатських та юридичних фірм, дотримуватися професійної етики при представництві інтересів підприємств і компаній в арбітражі.

вимоги до незалежності та неупередженості арбітрівПісля кожної з чотирьох сесій конференції учасникам конференції була надана можливість задати питання доповідачам або ж виступити зі своїми коментарями з порушеної в доповідях проблематики.

Учасникам конференції були вручені матеріали конференції, що включають підготовлені МКАС при ТПП України дві збірки - збірник нормативно-правових актів, що регулюють діяльність міжнародного комерційного арбітражу в Україні, і збірник статей арбітрів МКАС при ТПП України «Міжнародний комерційний арбітраж в Україні та світі: вчора, сьогодні , завтра », а також видані під загальною редакцією Побірченко І.Г. книги - «Міжнародний комерційний арбітраж в Україні: теорія і законодавство» і «Практика МКАС при ТПП України: зовнішньоекономічні спори». На згадку про Побірченко І.Г. була поширена його книга «Спогади, документи, роздуми».

В день проведення конференції між МКАС при ТПП України та Бельгійським центром медіації та арбітражу (CEPANI / CEPINA) було підписано угоду про співпрацю.

Робота конференції 24 травня 2012 завершилася прийомом, присвяченим 20-річному ювілею МКАС при ТПП України, на який були запрошені всі учасники конференції.

25 травня 2012 для іноземних учасників конференції, модераторів і доповідачів була організована ознайомча поїздка до Київської обласної торгово-промислову палату (м. Біла Церква). Президент Київської обласної ТПП Рябоконь А.Г. провів для учасників заходу презентацію Палати, ознайомив їх з виконуваними функціями Палатою по сприянню бізнесу та розвитку співробітництва між підприємствами Київської області та іноземними компаніями, розповів про можливості Київської області по залученню іноземних інвестицій. Також для гостей була організована екскурсія в державний дендрологічний парк «Олександрія» та невеличкий концерт українських творчих колективів.

МКАС при ТПП України висловлює подяку всім учасникам конференції за проявлений інтерес до міжнародного арбітражу, за поздоровлення з ювілеєм і теплі слова на адресу МКАС при ТПП України, і особливу подяку - модераторам сесій (Селівона М.Ф., Крупчанов А.Д., Олександру Чирич, Абов Т.Є.) і всім доповідачам, що підняв рівень конференції і надає їй особливу значимість, а також керівництву Київської обласної ТПП в організації виїзної частини конференції.

<< Назад

сайт створено компанією сайт разработан компанией Эффект